Про соціальну інтеграцію громадян, які опинились в складних життєвих обставинах, бездомних та осіб, звільнених з місць позбавлення волі

09.10.2018

В Запорізькій області триває реалізація Програми з соціальної інтеграції та реінтеграції для громадян, які опинилися в складних життєвих обставинах, бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі.

Переможцем проведеного Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації конкурсу із залучення бюджетних коштів для надання соціальних послуг відповідно до зазначеної Програми, Благодійною організацією «Мережа 100 відсотків життя. Запоріжжя» укладено договір про виконання замовлення на  соціальні послуги  в містах Запоріжжя, Мелітополь та Бердянськ, а також Вільнянському, Гуляйпільському і Михайлівському районах. Відповідні консультаційні пункти відкриті і працюють згідно з графіком в Запоріжжі за адресами:  проспект Металургів 1а; на вулицях Сталеварів, 28;  Шкільній, 17 та Лермонтова. В місті Мелітополь - на вулиці Кізлярській, 55; в місті Бердянськ на вулиці Ульянових, 33; в місті Вільнянськ на вулиці Перемоги,39; в місті Гуляйполе на вулиці Соборній, 107, у селищі міського типу Михайлівка у провулку Лікарняному,3.

У переліку соціальних послуг:

- розвиток, формування та підтримка соціальних навичок;

- допомога в аналізі життєвої ситуації, визначенні основних проблем, шляхів їх вирішення, складання плану виходу із складної життєвої  ситуації;

- залучення отримувача послуги до вирішення власної складної життєвої ситуації;

- надання інформації з питань соціального захисту населення;

- представництво інтересів;

- допомога в отриманні реєстрації місця проживання/перебування;

- сприяння у працевлаштуванні тощо;

- корекція психологічного стану та поведінки у повсякденному житті;

- надання психологічної підтримки;

- допомога у зміцненні/відновленні родинних та суспільно корисних зв’язків.

Територіальними управліннями праці та соціального захисту населення  громадяни, потребуючі послуги «Соціальна інтеграція та реінтеграція» обліковуються і спрямовуються  до її надавача.