Про скайп - нараду з питань запобігання та протидії домашньому насильству

11.01.2019

 З метою координації й об'єднання зусиль центральних та місцевих органів виконавчої влади щодо подальшого забезпечення практичної реалізації Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» 11 січня 2019 року  Міністерством соціальної політики України було проведено скайп - нараду під головуванням заступника Міністра Наталії Федорович.

            В заході взяли участь заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Едуард Гугнін, начальник відділу оздоровлення, сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації (далі - Департамент) Ольга Дроздова, а також керівники інших  структурних підрозділів та уповноважені посадові особи,  відповідальні за протидію домашньому насильству.

           У виступі Едуард Гугнін повідомив, що за поданням Запорізької обласної державної адміністрації, у 2011 році, рішенням Запорізької обласної ради, прийнята Комплексна обласна програма з оздоровлення та відпочинку дітей,  сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми на 2012-2016 роки (далі – Комплексна програма). У 2017 році, ще на п’ять років подовжено термін дії вищезазначеної Комплексної програми.

Щороку, на реалізацію її заходів виділяються кошти з обласного бюджету. Так, у 2019 році з обласного бюджету на проведення інформаційно-просвітницьких заходів з подолання домашнього насильства передбачено 23,0 тис. грн.

Проблема домашнього насильства і насильства щодо жінок по області стоїть досить гостро, особливо в умовах збройного конфлікту, значна частина чоловіків після повернення додому з зони АТО зазнає складнощів у працевлаштуванні та соціальній адаптації до звичайного життя, що в рази підвищує загрозу насильства (фізичного, психологічного, економічного, сексуального) з їх боку щодо членів сімей та родичів.

        Всього по Запорізькі області у 2018 році постраждало від домашнього насильства 2886 осіб, з них - 2715 жінок.

З 2006 року у м. Запоріжжя працює комунальна установа «Запорізький обласний центр соціально-психологічної допомоги» Запорізької обласної ради, яка надає послуги, у тому числі, постраждалим від домашнього насильства та фінансується за рахунок коштів обласного бюджету. Цей заклад працює цілодобово і розрахований на одночасне перебування до 10 осіб. За 2017-2018 роки послуги у цілодобовому стаціонарі отримали близько 100 осіб, з них 66 дітей.

Разом з тим, у м. Бердянськ з 2017 року, в рамках проектної діяльності Запорізької обласної громадської організації «Взаємодія», за підтримки Представництва Фонду ООН у галузі народонаселення та Німецького товариства міжнародного співробітництва, функціонує «Притулок для жінок, постраждалих від насильства», який надає соціально-психологічну допомогу жінкам з дітьми з цілодобовим тимчасовим перебуванням та фінансується за рахунок коштів міжнародних організацій. За два роки таку допомогу отримали 98 осіб, з них 42 жінки та 56 дітей.

На сьогодні, розробляється проект рішення Бердянської міської ради «Про створення комунального закладу «Центр надання допомоги постраждалим від насильства в сім’ї» Бердянської міської ради, який буде винесено на розгляд чергової сесії з відповідним фінансуванням з місцевого бюджету. Всього заплановано надання допомоги у притулку для 12 осіб.

У 2019 році планується створення кризової установи для жінок, які постраждали від домашнього насильства у  м. Мелітополь. Передбачається, що соціальне замовлення буде виконувати громадська організація, яка забезпечуватиме функціонування закладу на засадах державно-приватного партнерства.

         Під час скайп - наради відбулося конструктивне обговорення питань ефективної реалізації законодавства у сфері запобігання та протидії домашньому насильству

Фото додається.