Про семінар - нараду з актуальних питань діяльності органів соціального захисту населення області у 2019 році

30.01.2019

В Запоріжжі Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації (далі - Департамент) спільно з територіальними органами соціального захисту населення області проведено семінар – нараду на тему: «Актуальні питання діяльності органів соціального захисту населення у 2019 році».

Відкрила нараду директор Департаменту Світлана Абдурахманова доповіддю про підсумки діяльності органів соціального захисту населення у минулому році та основні напрямки роботи у поточному.

Під час заходу розглядались питання щодо:

  • - виконання програм соціального захисту населення, передбачених Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік»;
  • - надання соціальних послуг у 2019 році;
  • - проведення оздоровчої компанії у 2019 році;
  • - організації роботи щодо впровадження постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 року № 1176 «Деякі питання надання житлових субсидій населенню у грошовій формі»;
  • - надання одноразової грошової допомоги «пакунок малюка», порядку надання допомоги особам, які доглядають за хворими дітьми, з 1 січня у 2019 році та інші.

Заступник директора Департаменту – начальник управління соціальних гарантій, державної соціальної допомоги Катерина Кривошей повідомила про результати селекторної наради, що відбулася 24.01.2019. Наголосила на необхідності проведення широкої інформаційно - роз’яснювальної роботи в рамках реалізації Положення про призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (зі змінами), з головами комісій при місцевих органах виконавчої влади, які здійснюють призначення житлових субсидій та серед населення.

Територіальні органи соціального захисту населення отримали методичні роз’яснення щодо порядку надання субсидій, пільг, ведення відповідних баз даних.

В процесі роботи семінару - наради також розглядались актуальні виробничі питання, зокрема, щодо:

  • - обміну даними між УСЗН та Державною фіскальною службою для підприємців єдиного податку;
  • - здійснення перерахунку субсидії по справах, прийнятих з 1 січня 2019 року, у разі виявлення недостовірних даних, що вплинули на визначення права та розмір субсидії;
  • - зміни послідовності перерахування коштів за послуги згідно з особистим бажанням громадян:
  • - можливості призначення субсидії та пільги, або подовження їх надання, з 1 січня 2019 року, у разі коли комунальні підприємства продовжують надавати послугу з утримання багатоквартирного будинку та інші.

Відбулося активне обговорення тем, як внесених до порядку денного так і порушених учасниками семінару.

Захід пройшов конструктивно з урахуванням існуючої проблематики і сприятиме успішній реалізації перспективних задач органів соціальної сфери області.