Про селекторну нараду

13.05.2019

«Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» і стан цієї роботи в Запорізькій області

 

Під головуванням Міністра соціальної політики України А. Реви відбулася селекторна нарада з питання призначення житлових субсидій на наступний період у травні місяці поточного року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» (далі – постанова).

На нараду були запрошені керівники Запорізької обласної державної адміністрації та структурних підрозділів з питань  соціального захисту населення райдержадміністрацій, міст обласного значення області.

Міністр  повідомив про запровадження з 01 травня 2019 року  змін до  Положення про призначення житлових субсидій та затвердження Порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, яка буде застосовуватися з 01 жовтня 2019 року.

Також Міністр доручив облдержадміністрації, разом з Пенсійними фондом України у Запорізькій області, АТ «Ощадбанк»,    місцевими органами виконавчої влади:

провести широку інформаційно - роз’яснювальну роботу щодо питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі;

тримати на постійному контролі стан призначення  житлових субсидій, зокрема, строк призначення та перерахунків субсидій;

підтримувати в актуальному стані базу даних Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги;

до 01 червня 2019 року сприяти укладанню договорів організацій надавачів житлово-комунальних послуг  з АТ «Ощадбанк» для подальшого перерахування сум субсидій тощо.

В Запорізькій області  Програми житлових субсидій реалізується                     відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848, зі змінами та доповненнями, зокрема, постанови від Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі».

Системно проводиться інформаційно – роз’яснювальна робота щодо надання субсидій у безготівковій грошовій та грошовій готівковій формах.

Відповідні матеріали розміщені в друкованих ЗМІ, на стендах в територіальних органах соціального захисту населення, об’єднаних територіальних громадах, серед організацій надавачів житлово-комунальних послуг.

Проводяться теле., радіо ефіри, зустрічі з громадськістю, системно працюють виїзні мобільні офіси.  

Протягом опалювального сезону 2018-2019 років житлову субсидію отримували у середньому 157,9 тис. домогосподарств, або 25 % від їх загальної чисельності в області.

За статистичними даними середній розмір субсидії у жовтні 2018 року складав 126,7 гривень, у грудні 2018 року 558,2 гривень.

У березні місяці поточного року 151,4 тис. домогосподарств отримали житлову субсидію у грошовій формі (за лютий 2019 року) на суму                              212,8 млн. гривень.

У квітні 2019 року субсидію готівкою (за березень 2019 року) отримають 151,4 тис. домогосподарств на суму 214,5 млн. гривень.

У травні 2019 року субсидію готівкою (за квітень 2019 року) отримають 119,9 тис. домогосподарств на суму 78,1 млн. гривень.

За оперативними даними щодо стану призначення житлових субсидій відповідно до нової редакції Положення (ЖКП; ЖКП+СГТП) в області за станом на 10.05.2019 13470 домогосподарств, які отримують субсидію у безготівковій формі.

За минулий тиждень до територіальних органів соціального захисту населення області з новими заявами звернулося 1423 заявника.

За попередніми розрахунками 86956 отримувачам субсидій в опалювальний сезон 2018/2019 років, яким має бути розраховано субсидію на наступний період без звернення.   

Відповідно до бази даних Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги (далі – ЄДАРП) за станом на 01.05.2019 в області обліковано 465808 пільговиків.

База ЄДАРП підтримується в актуальному стані.

 Відповідно до чинного законодавства 81,9 тис. пільговикам щомісячно надаються пільги на оплату житлово-комунальних  послуг.

У поточному рої за станом на 01.04.2019 сума коштів, що спрямована на надання пільг склала 120,6 млн. гривень. 

Департаментом опрацьовано Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, який затверджено постановою Кабінету міністрів, який застосовуватиметься з 1 жовтня 2019 року.

Так, розрахунки суми пільг будуть проводитися в ЄДАРП, тому передбачено внесення до ЄДАРП інформації про педагогічних, медичних працівників тощо у сільській місцевості, які мають право на відповідні пільги, на підставі відомостей установ і організацій, в яких вони працюють.

Передбачено дві форми надання пільг у грошовій формі: безготівкова і готівкова.

Пільги надаватимуться у грошовій безготівковій формі через                           АТ «Ощадбанк» аналогічно грошовій безготівковій формі надання житлових субсидій.

За заявою пільговика надання пільги може проводитись у готівковій формі шляхом перерахування коштів на поточний рахунок в АТ «Ощадбанк», відкритий пільговиком. Реквізити рахунка мають бути вказані у заяві.

Якщо у пільговика, який отримуватиме пільги у готівковій формі, виникне заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, про що орган соціального захисту населення повідомлятимуть надавачі послуг, пільга буде надаватися йому з наступного місяця у грошовій безготівковій формі.

 Питання реалізації Програми житлових субсидій, надання пільг знаходиться на постійному контролі обласної державної адміністрації.

Фото додається.