Про селекторну нараду «Актуальні питання виконання бюджетних програм соціального захисту населення за І півріччя 2019 року»

11.07.2019

Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації (далі - Департамент) проведено селекторну нараду «Актуальні питання виконання бюджетних програм соціального захисту населення за І півріччя 2019 року».

Для участі запрошувались начальники та спеціалісти управлінь соціального захисту населення районних державних адміністрацій, міських рад міст обласного значення.

Відкрила нараду заступник директора Департаменту Ірина Разуваєва, яка проінформувала присутніх про реалізацію у поточному році в області програм соціального спрямування.

В процесі виконання бюджетної програми «Заходи із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації, забезпечення санаторно - курортним лікуванням постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях у 2019 році Запорізькій області за напрямом забезпечення санаторно - курортним лікуванням виділені бюджетні асигнування в обсязі 1 507,113 тис. грн., що дозволить оздоровити 174 особи.

За напрямом психологічної реабілітації - 814,5 тис. грн., що охопить послугами 74 особи.

Для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації виділено 1 млн. 61 тис. грн. Планується надати вказані послуги 147 учасникам антитерористичної операції.

У рамках реалізації бюджетних програм із соціальної, трудової та професійної реабілітації осіб з інвалідністю для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації Запорізькій області виділені бюджетні асигнування в обсязі 33,6 млн. грн.

Ірина Разуваєва акцентувала увагу учасників наради на конкретні зміни, внесені до порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації.

Присутні були проінформовані про необхідність дотримання черговості у наданні технічних та інших засобів, недопустимості перерозподілу коштів.

За напрямом «Санаторно - курортне оздоровлення осіб з інвалідністю» області виділені бюджетні асигнування в обсязі 5,4 млн. грн. З них 3.5 млн. грн. на оздоровлення осіб з інвалідністю загального захворювання (з дитинства) та супроводжуючих (482 особи).

На оздоровлення осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворювання хребта та спинного мозку виділені бюджетні асигнування 1,9 млн. грн., що розраховане на відповідні послуги 86 особам.

У доповіді і під час обговорення тем наради були озвучені кращі показники в роботі міст та районів, вказано на недоліки, рекомендовано шляхи їх усунення.

За підсумками прийняте рішення щодо посилення роботи з реалізації бюджетної програми «Заходи із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації, забезпечення санаторно - курортним лікуванням постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях», бюджетної програми «Заходи із соціальної, трудової та професійної реабілітації осіб з інвалідністю, а також забезпечення постійного контролю за цільовим використанням спрямованих на це коштів.