Про святкування Великодня в інтернатних установах соціальної сфери Запорізької області

10.04.2018

В одинадцяти комунальних установах, підпорядкованих Департаменту соціального захисту населення Запорізької облдержадміністрації, у яких проживає 2,8 тисяч людей похилого віку та з інвалідністю відсвяткували Великдень. Відбулися богослужіння, урочисті обіди. До проведення свят, крім релігійних організацій, активно долучались представники громадськості.

До Запорізького геріатричного пансіонату ради завітав Митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука, який вручив підопічним подарунки, привітав зі Світлим Христовим Воскресінням, побажав ветеранам віри та любові.

З особливим піднесенням відзначили Паску в дитячих будинках. Вихованців комунальної установи «Запорізький дитячий будинок – інтернат» привітав настоятель місцевого храму Різдва Пресвятої Богородиці отець Олег. З ним у дітей давні плідні взаємини. Хлопці відвідали церкву, були присутні на службі, після цього священик освятив пасхальні куличі, окропив підопічних і співробітників. Хлопців запросили до святкового столу, пригостили паскою та солодощами.

За традицією в той же день у актовій залі установи відбулися великодні ігри, які подобаються малечі.

Зараз в Запорізькому дитячому будинку – інтернаті проживає 135 вихованців. Функціонує молодіжна група. Нещодавно установа відзначила ювілей – тридцятиріччя з дня відкриття. Для дітей в ній створені сучасні умови, забезпечене якісне шестиразове харчування, надається кваліфікована медична допомога, працюють гуртки, є можливість для занять спортом. Шефи облаштувати хлопцям баскетбольний майданчик, придбали спортивний інвентар.

Великодні свята по особливому сприймаються людьми, позбавленими родинного оточення і це прокладає певні обов’язки на персонал установ щодо створення в них теплої, максимально наближеної до сімейної атмосфери. Колективам інтернатів притаманні ініціативність, професійний погляд на впровадження новацій в питання організації дозвілля підопічних, зокрема - святкового, забезпечення, при цьому, безпечної життєдіяльності, якісного харчування та кваліфікованої медичної допомоги. Успіху в справі сприяє співпраця з громадськими і благодійними організаціями.

Залучення підопічних та вихованців до християнських духовних цінностей, налагоджені стосунки з церквою стали одним з вагомих чинників, який допомагає ефективній діяльності інтернатних установ.