Про реабілітацію дітей з інвалідністю

11.02.2020

З  2020 року на реабілітацію можуть направлятися усі діти з інвалідністю різних нозологій, у яких є медичні показання згідно з індивідуальною програмою реабілітації (ПІР).

         Це стало можливим  з внесенням у грудні 2019 року змін до  Постанови Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 № 309 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю». (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/309-2019-%D0%BF)

На сайті Мінсоцполітики розміщений перелік закладів, які надають реабілітаційні послуги.

Ознайомитися з ним можна за посиланням:

https://www.msp.gov.ua/content/reabilitaciya-ditey-z-invalidnistyu-vnaslidok-dityachogo-cerebralnogo-paralichu.html.

В області станом на 01.01.2020 проживає 6.7 тис. дітей з інвалідністю.

У 2019 році за бюджетною програмою Реабілітація дітей з інвалідністю з державного бюджету було виділено 3,6 млн. грн. за рахунок яких реабілітацію пройшло 197 дітей області з дитячим церебральним паралічем.

Перелік закладів охорони здоров’я, реабілітаційних установ формується Фондом соціального захисту інвалідів (далі – Фонд) згідно із заявницьким принципом та оприлюднюється на офіційних веб-сайтах Мінсоцполітики, Фонду, місцевих та регіональних органів для можливості ознайомлення законних представників дітей з переліком цих установ та обрання із зазначеного переліку закладу, до якого вони можуть звернутися з питань забезпечення дитини з інвалідністю реабілітаційними заходами.

Методичні рекомендації щодо формування Фондом переліку закладів охорони здоров’я, реабілітаційних установ, які здійснюють заходи із реабілітації дітей з інвалідністю розміщені на веб-сайті Мінсоцполітики (www.msp.gov.ua) у розділі «Інвалідність» - «Реабілітація дітей з інвалідністю».

Для направлення на реабілітацію дитини з інвалідністю, один із батьків  чи її законний представник має звернутися до місцевого управління соціального захисту населення із заяву про направлення дитини до реабілітаційної установи  із зазначенням інформації про вибрану реабілітаційну установу та переліком документів передбачених Постановою.