Про підтримку розвитку системи надання соціальних послуг в громадах йшлося на обласному семінарі

10.06.2019

У Запорізькій області завершилась реалізація проекту «Покращення якості соціального захисту та адміністративних послуг».

Основна мета Проекту – покращення якості та доступності послуг, підвищення спроможностей соціальних інституцій та активності громадян, залучення населення до управлінських процесів.

Проект реалізовувався за фінансової підтримки Німецького Товариства GIZ на території шести адміністративних одиниць Широківської, Веселівської та Приморської ОТГ, м. Бердянськ, а також в Якимівському та Пологівському районах. Ментором Проекту у Запорізькій області була Левкіна Ганна Станіславівна.

6 червня 2019 року, на обласному семінарі «Організація надання послуг із соціальної підтримки населення в об’єднаних територіальних громадах. Проблеми та перспективи», організаторами якого виступили Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації та німецьке товариство міжнародного співробітництва «Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH», відбувся   обмін досвідом учасників Проекту.

У рамках Проекту проведено моніторинг соціальних інституцій, робочі зустрічі та фокус-групи з представниками влади, фахівцями закладів та установ соціальної сфери, активістами громадських організацій, отримувачами соціальних послуг та адміністративних послуг соціального характеру.

Після ретельного вивчення стану соціального захисту населення розроблені довгострокові плани заходів щодо удосконалення та розвитку системи надання соціальних та адміністративних послуг для обраних територій з урахуванням місцевих особливостей та ресурсного потенціалу. Ряд заходів уже реалізовані, інші в процесі підготовки реалізації.

Для більшості інституцій удосконалено нормативно-правові документи, які регламентують роботу соціальних інституцій. Розроблені угоди щодо співпраці між районними управліннями соціального захисту населення, сільськими та селищними радами (об`єднаних територіальних громад).

З метою удосконалення процесу визначення потреб населення у соціальних послугах та перспективах розвитку соціального обслуговування в рамках Проекту проведені анкетування мешканців громад.

Учасники Проекту мають досить амбіційні плани щодо розширення можливостей установ та закладів соціального обслуговування: створення нових структур та запровадження нових інноваційних моделей соціальних послуг.

Для отримання найкращих результатів на шляху реформування працівники соціальної сфери Запорізької області постійно підвищують власний професійний рівень.

Заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ірина Разуваєва наголосила  на необхідності активізації роботи щодо надання послуг із соціальної підтримки населення в ОТГ на професійній основі з метою профілактики складних життєвих обставин жителів громад та мінімізації їх негативних наслідків.

Учасники семінару обговорили основні положення нового Закону України «Про соціальні послуги», який вступить в дію з 1 січня 2020 року.