Про перемогу у конкурсі Запорізької обласної організації ветеранів України

13.08.2019
Постійний партнер органів соціального захисту населення в питаннях
всебічної допомоги громадянам похилого віку та особам з інвалідністю Запорізька обласна організація ветеранів України  здобула перемогу в конкурсі з визначення програм, проектів, законів, розроблених інститутами  громадянського суспільства, для реалізації яких надається фінансова підтримка.
Конкурс проводився Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2011 року № 1049 (зі змінами та доповненнями), на виконання Програми сприяння розвитку громадянського суспільства у Запорізькій області на 2017-2020 роки, затвердженої рішенням Запорізької обласної ради від 06.06.2017 № 84 (зі змінами та доповненнями).
Конкурсна пропозиція  Запорізької обласної організації ветеранів України мала назву «Пошук шляхів взаємодії інститутів громадянського суспільства з органами влади та місцевого самоврядування».
Мета проекту - визначення проблем, які виникли під час децентралізації і створення об’єднаних територіальних громад (далі - ОТГ) в діяльності ветеранських організацій, пошук шляхів підвищення дієздатності, фінансування статутної діяльності ветеранських організацій. 
27 районних та 5 міських організаціях ветеранів області зараз діє 957 первинних громадських організацій, з них в межах ОТГ – 317. 
Є позитивні приклади роботи ветеранських організацій у створених об’єднаних територіальних громадах.
Завдання проекту: 
 підвищення обізнаності новообраного ветеранського активу і згуртування ветеранів різних категорій навколо вирішення проблем людей старшого покоління;
 навчання ветеранів – активістів веденню переговорів з органами місцевого самоврядування, представниками влади;
 знаходження ефективної форми донесення інформації щодо існуючих проблем  людям, які будуть запроваджувати зміни  в ході реформування, задля впливу на владу та досягнення позитивних змін;
 навчання основам розробки проектів місцевих програм для підтримки ветеранів і пенсіонерів;
              навчання ветеранського активу пошуку місцевих та грантових можливостей  для отримання від донорів фінансування громадських організацій на виконання статутної діяльності;
             формування у суспільства небайдужого ставлення до ветеранів війни, осіб з інвалідністю, дітей війни, одиноких людей похилого віку;
сприяння самореалізації в різних видах української національної творчості людей усіх вікових категорій (організація здорового способу життя шляхом активізації, відволікання від самотності);
розвиток ветеранського волонтерського руху.
У аспекті відповідності Проекту меті визначено  його цільову аудиторію: члени виборного ветеранського активу первинних ветеранських організацій області всіх 20 сільських, районних та 7-ми районних міста Запоріжжя і 5-ти міських організацій та волонтери-організатори пенсійного віку, керівники волонтерських осередків (планується залучити 180 виборних активістів).
Проект передбачається реалізувати  у 2 етапи:
1. Провести «круглий стіл» з новим виборним активом від усіх адміністративних територій (це в основному голови великих первинних організацій, з запрошенням ветеранських активістів з ОТГ, там де створені і діють ветеранські організації) – 96 осіб (Веселівський, Якимівський, Оріхівський районні, (Преображенська ОТГ), Камянсько-Дніпровський, Михайлівський районні, (Роздольська сільська ОТГ).
На першому етапі також планується проведення  тренінгу.
Триває робота щодо інформування всіх районних і міських організацій ветеранів про вказані заходи.
2. Другий етап – після завершення районних і міських звітно-виборчих конференцій планується провести виїзний семінар з головами і бухгалтерами всіх міських і районних ветеранських організацій – 67 осіб.
Цей захід запланований на базі Приморської районної організації ветеранів України, питання погоджено з керівництвом районної ради. В 2018 році голова Приморської районної організації ветеранів Бучакчийський О.С. ділився досвідом роботи щодо розробки районної програми підтримки ветеранів і взаємодії з ОТГ.
Результатом  впровадження Проекту стане налагодження комунікацій; об’єднання ветеранів всіх категорій навколо вирішення проблемних питань.
Відповідно до наказу Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадскістю облдержадміністрації від 17 липня 2019 року №27 «Про затвердження списку переможців конкурсу» фінансова підтримка Проекту Запорізької обласної організації ветеранів України, яка надається з обласного бюджету становить  48852 грн.