Про надання дітям, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, пільгових путівок на оздоровлення та відпочинок у VІІІ зміну до ДП «УДЦ «Молода гвардія» та ДПУ «МДЦ «Артек»

09.08.2019

Триває робота Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації (далі - Департамент) щодо організації направлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, на оздоровлення та відпочинок до державного підприємства України «Міжнародний дитячий центр «Артек» (м. Київ) і державного підприємства «Український дитячий центр «Молода гвардія» (м. Одеса) за рахунок бюджетних коштів.

У зазначених дитячих центрах розпочато VІІІ зміну, на яку направлено 78 дітей Запорізької області, зокрема:

до ДПУ «МДЦ «Артек» (з 08.08.2019 по 28.08.2019) – 37 дітей пільгових категорій,  з них:

дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – 2;

рідних дітей батьків-вихователів або прийомних батьків, які проживають в одному дитячому будинку сімейного типу або в одній прийомній сім’ї – 1;

дітей з багатодітних  сімей –  18;

дітей з малозабезпечених сімей – 1;

дітей, зареєстрованих як внутрішньо  переміщені особи – 1;

дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій (АТО)  – 3;

дітей, які перебувають на диспансерному обліку – 5;

талановитих та обдарованих дітей (переможців різних рівнів олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад; відмінників навчання)  – 4 ;

дітей-учасників дитячих творчих колективів (переможців різних рівнів конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад) – 2;

 

до ДП «УДЦ «Молода гвардія» (з 07.07.2019 по 27.07.2019) – 41 дитину пільгових категорій, з них:

дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – 2;

дітей з багатодітних  сімей – 10 ;

діти з малозабезпечених сімей – 1;

дітей з інвалідністю – 3;

дітей, які перебувають на диспансерному обліку –  7;

дітей, зареєстрованих як внутрішньо  переміщені особи – 1;

дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій (АТО)  – 3;

талановитих та обдарованих дітей (переможців різних рівнів олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад; відмінників навчання)  – 6;

дітей-учасників дитячих творчих колективів – переможців різних рівнів конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад – 8 (для участі у Всеукранських фізкультурно-оздоровчих змаганнях «Олімпійська зміна»», які відбудуться під час VІI зміни у ДП «УДЦ «Молода гвардія»).

Вказані дитячі центри цілорічно приймають на оздоровлення та відпочинок дітей.  З початку цього року за рахунок коштів державного бюджету до ДПУ «МДЦ «Артек» та ДП «УДЦ «Молода гвардія»  вже направлено 622 дитини Запорізької області, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

Діти пільгових категорій, визначених Законом України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», забезпечуються путівками до ДПУ «МДЦ «Артек» та ДП «УДЦ «Молода гвардія» у порядку черговості.

Відповідно до чинного законодавства діти, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, мають право на отримання путівки за місцем постійного проживання. Діти, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи, можуть отримати путівку за місцем фактичного проживання.

Для того, щоб отримати путівку, батькам або іншим законним представникам таких дітей необхідно звернутись до управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування. Слід взяти до уваги, що для забезпечення путівками дітей, які навчаються в закладах освіти у м. Запоріжжя, їх батьки або інші законні представники мають звертатись до територіальних відділів освіти.

Загальні умови для отримання путівок до ДПУ «МДЦ «Артек» та ДП «УДЦ «Молода гвардія»:

відсутність протипоказань за станом здоров’я;

наявність карти щеплень;

отримання пільгової путівки  на оздоровлення та відпочинок за рахунок бюджетних коштів один раз на рік;

вікова категорія: від 7 до 18 років.