Про захід «Фасилітовані діалогові сесії щодо соціальної згуртованості та питань, пов’язаних з конфліктом»

02.12.2019

Благодійною організацією «Благодійний фонд «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» у партнерстві з ГО «Основи Свободи» у рамках проекту «Розвиток соціальної згуртованості в Україні шляхом посилення регіонального та місцевого соціального захисту внутрішньо переміщених осіб, ветеранів та інших осіб, які постраждали від конфлікту»  проведено захід «Фасилітовані діалогові сесії щодо соціальної згуртованості та питань, пов’язаних з конфліктом».

          Участь в заході взяли заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ірина Разуваєва,                                  начальник відділу комунальної установи «Комп’ютерний інформаційно - обчислювальний центр» Запорізької обласної ради Галина Шевченко, представники об’єднаних територіальних громад, управлінь соціального захисту населення, центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, інші запрошені.

         Метою заходу було визначення проблемних точок у сфері надання соціальних послуг і соціальної згуртованості в регіоні, взаємодії обласних структур з представниками об’єднаних територіальних громад на місцях; надання рекомендацій щодо вирішення  проблем або складних ситуацій: систематизація проблемних питань, подання їх ключовим міністерствам (Мінсоцполітики, Міністерство розвитку громад тощо) як рекомендацій з регіону для покращення системи надання соціальних послуг, соціальної згуртованості та взаємодії між інститутами самоврядування.

        Відповідно до програми фасилітованої діалогової сесії обговорювались питання  створення карти стейкхолдерів (груп впливу на соціальну політику), сфер взаємодії у громадах, дорожня карта цієї взаємодії і можливі напрями змін.

        Задля підвищення ефективності наступних зустрічей відбулося  опитування (анкетуавання) щодо надання соціальних послуг та соціальної згуртованості.

        Захід досяг цілі, пройшов конструктивно і цікаво, сприяв подальшій ефективній співпраці структур, які опікуються наданням соціальних послуг вразливим категоріям населення, постраждалим від конфлікту.