Про засідання регіональної комісії з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій осіб з інвалідністю у Запорізькій області

13.06.2019

Під головуванням заступника голови облдержадміністрації Едуарда Гугніна відбулося засідання регіональної комісії з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій осіб з інвалідністю у Запорізькій області. У заході взяли участь директор Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації Світлана Абдурахманова, члени комісії та представники підприємств.

На засіданні було розглянуто заяви двох підприємств щодо надання дозволів на право користування пільгами з оподаткування, а саме: «Злагода» громадської організації «Всеукраїнська організація Союз осіб з інвалідністю України» та Бердянського навчально-виробничого підприємства Українського товариства сліпих.

Світлана Абдурахманова повідомила про діяльність та соціальну значимість кожного з цих підприємств.

На підприємстві «Злагода» працюють 24 особи, з них 13 осіб з інвалідністю. Фонд оплати праці  у 2018 році склав 709,9 тис. гривень. Розмір середньомісячної заробітної плати працівників у еквіваленті повної зайнятості працівників у 2018 році склав 3905,20 грн, осіб з інвалідністю – 5391,60 грн. Основними видами діяльності підприємства є виробництво робочого і корпоративного одягу,  трикотажних виробів. Підприємство також надає послуги з термодруку, шовкотрафаретного друку, комп’ютерної вишивки.

У Бердянському навчально-виробничому підприємстві Українського товариства сліпих працює 13 осіб, з них 10 осіб з інвалідністю. Фонд оплати праці  у 2018 році склав 563,1 тис. грн, розмір середньомісячної заробітної плати працівників у 2018 році склав 4615,57 грн, осіб з інвалідністю –   3856,52 грн. Це підприємство створено ще в 1953 році. До його складу входять: виробничі ділянки з випуску картонних, швейних виробів, спецбібліотека для осіб з вадами зору, клуб, гуртожиток для одиноких осіб з інвалідністю.

За підсумками засідання члени регіональної комісії вирішили рекомендувати голові облдержадміністрації надати дозвіл на право користування пільгами з оподаткування підприємству «Злагода» та Бердянському навчально-виробничому підприємству Українського товариства сліпих.