Про засідання колегії Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації: «Підведення підсумків роботи комунальних установ та закладів системи соціального захисту населення у 2018 році, приоритетні напрямки роботи на 2019 рік»

03.12.2018

Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації (далі - Департамент) на базі підвідомчої комунальної установи «Веселівський психоневрологічний інтернат» Запорізької обласної ради  проведено виїзне засідання колегії.

Порядок денний заходу:

1.     Про підведення підсумків роботи комунальних установ/закладів системи соціального захисту населення у 2018 році, плани роботи на 2019 рік.

2.     Про підсумки фінансової діяльності інтернатних установ за 10 місяців поточного року та завдання щодо завершення 2018 бюджетного року.

3.     Про результати проведення комплексних перевірок діяльності інтернатних установ системи соціального захисту населення та виконання протокольних доручень Департаменту.

4.     Про обговорення нагальних питань з директорами комунальних установ та закладів.

Для участі в заході були запрошені директори  будинків - інтернатів.

Відкрив засідання заступник голови обласної державної адміністрації Едуард Гугнін. Він наголосив, що обласна рада та обласна державна адміністрація приділяють постійну   увагу задоволенню потреб  ветеранів і людей з інвалідністю, які потребують стороннього догляду та особливо, в цьому аспекті, роботі комунальних установ соціальної сфери.

В них створені належні умови проживання для  підопічних. Проте - ніхто не відміняв функції контролю. Представники органів влади відвідують ці установи. Діє обласна гаряча лінія на яку можуть звертатися всі громадяни у тому числі мешканці будинків - інтернатів соціальної сфери. Тому завжди  є оперативна, достовірна інформація про їх проблеми. Створені і діють громадські ради.

Але не тільки хороша матеріально-технічна база, а й організаторські здібності керівників  та професіоналізм всіх працівників  установ та закладів впливають на якість життя підопічних.

Зараз в 11 інтернатних установах перебуває близько 3 тис. осіб різного віку, стану здоров’я та статі.

Хотілося б почути про проблемні задачі, які в них мають місце та  баченням шляхів їх вирішення.

Запорізька область перебуває серед областей, у яких оголошено воєнний стан. Едуард Гугнін висловив впевненість, що  цей період буде пройдено спокійно і  ситуація в суспільстві залишиться стабільною.

Для цього керівникам установ, акцентував увагу присутніх заступник голови облдержадміністрації, потрібно  підтримувати сприятливий мікроклімат в колективах, позитивний психологічний стан працівників та підопічних. Задача цих керівників діяти усвідомлено й бути компетентними у разі виникнення неординарних ситуацій.

У виступі директор Департаменту Світлана Абдурахманова проінформувала про стан виконання капітальних ремонтів в установах, їх діяльність в осінньо - зимовий період. Розповіла про роботу підсобних господарств. Окремо зупинилась на організації надання підопічним соціальних послуг, проаналізувала ситуацію з ліцензіями на послуги медичного персоналу.

Також Світлана Абдурахманова озвучила плани щодо реформування інтернатних закладів. Цей напрям роботи буде продовжена у наступному році. Говорила про кадрове забезпечення установ та проведення курсів підвищення кваліфікації персоналу.

На колегії було розглянуто плани діяльності комунальних установ на 2019 рік. Серед них чільне місце визначено посиленню контролю за виконанням посадових обов’язків працівниками, систематичному підведенню внутрішньої та зовнішньої оцінки якості надання соціальних послуг, а також впровадженню інноваційних соціальних послуг (підтримане проживання, паліативний догляд, соціальна реабілітація). Так само планом передбачено розширення ліжко - мережі, реорганізацію установ в центри комплексної реабілітації, введення з 2019 року  аутсорсингу з послуг харчування.

Під час заходу відбулося активне обговорення тем, включених до порядку денного та порушених у процесі роботи.

За підсумками колегії прийняте відповідне рішення.