Про засідання колегії

10.07.2019

09.07.2019 відбулося засідання колегії Департаменту соціального захисту населення Запорізької облдержадміністрації ( далі - Департамент).

Головувала - директор Департаменту Світлана Абдурахманова.

Порядок денний заходу передбачав питання: про приоритетні напрями роботи в поточному році комунальних установ соціальної сфери області;  проведення  в них керівниками Департаменту впродовж 1 півріччя виїзних прийомів; розгляд шляхів реалізації перспективних планів розвитку комунальних установ на 2019 - 2022 роки; прийняття осіб на державне утримання до установ загального профілю.

 Відкриваючи засідання Світлана Абдурахманова дала оцінку діяльності  підвідомчих комунальних установ.

Ліжкова мережа 11 інтернатних установ складає  2765  ліжко-місць. За станом на 01.07.2019 в установах проживає 2714 осіб.

Установами надається соціальна послуга стаціонарного догляду та підтриманого проживання.

Відповідно до Державного стандарту стаціонарного догляду за особами, які, втратили здатність до самообслуговування чи не набули такої здатності та Наказу Мінсоцполітики від 27.12.2013 № 904 проведено  внутрішню оцінка якості надання соціальних послуг в установах соціальної сфери. У лютому 2019 року до Державного стандарту внесені зміни тому і відтепер дія стандарту застосовується і на осіб психоневрологічних інтернатів.

Наказом Департаменту від 27.03.2019 № 84 затверджений план проведення зовнішньої оцінки. Відповідно до цього плану у травні здійснено оцінку Запорізького геріатричного пансіонату. За її результатами роботу установи визначено доброю. Матеріали розміщені на сайті Департаменту.

У серпні та вересні планується проведення зовнішньої оцінки у Бердянському геріатричному пансіонаті та Таврійському будинку - інтернаті.

У 2020 році передбачено зовнішнє оцінювання у психоневрологічних інтернатах.

З метою поліпшення якості надання послуг на теперішній час вісім комунальних установ  отримали ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики за напрямами: організація і управління охороною здоров’я, психіатрія, стоматологія, терапія, фізіотерапія. За спеціальністю молодшого спеціаліста з медичною освітою - сестринська справа.

Проведено роботу по укладанню декларацій з лікарями закладів охорони здоров’я. Повністю завершено цю роботу у Михалівському, Любицькому, Чернігівському психоневрологічних інтернатах та Запорізькому і Бердянському геріатричних пансіонатах.

Департаментом проводиться аналіз щомісячних звітів комунальних установ про виконання натуральних добових норм харчування, а також  організації роботи підсобних господарств, які функціонують у восьми комунальних установах.

Реформовано комунальну установу «Запорізький дитячий будинок - інтернат». Вже переведені 14 дітей 4 профілю з  комунальної установи «Таврійський будинок інвалідів», проведено заходи з  відкриття  в зазначених установах пліативних відділень.

Розпочато підготовку до нового бюджетного 2020 року. Наразі ведеться робота  щодо розрахунків фінансування будинків - інтернатів відповідно до пріоритетів та нагальних потреб.

У виступах члени колегії акцентували увагу  на поліпшенні організації культурно - виховної роботи в установах, ефективного впровадження працетерапії, інших видів реабілітації та соціальної адаптації підопічних, функціонуванні відділень підтриманого утримання, фінансового та матеріально - технічного забезпечення.

Керівники будинків - інтернатів доповіли про заходи з реалізації актуальних завдань на поточний рік, усунення  недоліків, проінформували про перспективні плани та шляхи їх виконання.

За підсумками засідання було прийняте рішення щодо подальшого розвитку комунальних установ соціальної сфери області, покращення умов проживання підопічних та вихованців, забезпечення   ефективного контролю за  діяльністю вказаних установ.