Про засідання клубу «Співдружність» в Запорізькому обласному центрі комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю

02.12.2019

В комунальному закладі «Запорізький обласний центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю» Запорізької обласної ради відбулося засідання батьківського клубу «Співдружність».

Учасники засідання зустрілися з Анжелікою Миколаївною Вербовою, матір’ю Марини Вербової - параолімпійської призерки, чемпіонки світу та Європи

Вона поділилася досвідом виховання, розповіла про тернистий, довготривалий шлях реабілітації Марини, становлення дівчинки як плавчині. На власному прикладі засвідчила визначальну роль батьків у фізичному, психо-емоційному розвитку дитини.

Розповіла. що завдяки терпінню, силі волі, важким тренуванням та, звісно, підтримці рідних і близьких  дівчинка з діагнозом ДЦП (тетрапарез), яка самостійно не пересувалася, змогла закінчити музичну школу по класу фортепіано, досягти значних успіхів в такому виді спорту, як плавання.

Заступник директора закладу проінформувала про здобутки у комплексній реабілітації дітей, взаємодію щодо цього батьків і спеціалістів Центру.

Продовженням засідання була інсценізація сучасної казки «Ріпка» де головними героями та учасниками були діти і працівники закладу. Також перед дітьми виступили вихованці гуртка дитячого фітнесу «Фіткросики» Центру дитячої творчості Олександрівського району.

По завершенню художньої частини, батьки отримали індивідуальні консультації, рекомендації з психолого - педагогічної та соціально - побутової реабілітації, ознайомилися з комплексами вправ з адаптивної фізичної культури, інформацію про досягнення дітей за час перебування в Центрі.

Центр  відкрито у 2009 році. В ньому функціонують цілодобове та амбулаторне відділення. Працюють сучасно оснащені спеціалізовані кабінети.