Про Всеукраїнську семінар - нараду «Стратегічне планування реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на регіональному рівні»

11.05.2018

Заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації - начальник управління праці та зайнятості Ірина Разуваєва взяла участь у Всеукраїнській семінарі - нараді «Стратегічне планування реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на регіональному рівні».

         На відкритті заходу до присутніх звернулись:

  • Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба;
  • Заступник Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Олександра Чуркіна;
  • керівниця Європейського відділення Фундації Лумос Ірина Маланчук;
  • директор проекту «Експертна підтримка врядування та економічного розвитку» (EDGE) Тонія Лей Санфорд Аммар.

Під час семінару відбулась презентація результатів збору даних в Україні у межах імплементації Національної стратегії і реформуванні системи інституційного догляду та виховання дітей.

         Сесія 1 заходу передбачала:

- Методологію стратегічного планування. З цього питання виступила Ірина Маланчук - керівниця Європейського відділення Фундації Лумос.

- Огляд системи надання соціальних, освітніх, медичних та інших послуг для дітей і сімей з дітьми України -  керівниця Національного офісу з деінституалізації при Уповноваженому Президента України з прав дитини (проект EDGE).

       Сесія ІІ передбачала аналіз зібраної інформації у межах стратегічного огляду (за прикладом Житомирської області).

       Розглядались: аналіз даних щодо послуг і кадрового забезпечення;

аналіз даних щодо функціонування закладів інституційного догляду та виховання дітей.      

       Сесія ІІІ - заслуховувалось планування послуг імплементації ДІ реформ;

       Сесія ІV - планування розвитку кадрів;

       Сесія V  - тренінг з планування інших заходів для потреб ДІ;

       Сесія VІ - складання регіонального плану реформування системи інституційного догляду та виховання дітей. (Презентувався Житомирський регіональний план реформування системи снтуційного догляду та виховання дітей).

       Сесія VІІ - підведення підсумків (подальші кроки у реформі).

На сесіях з питаннями, внесеними до порядку денного виступили: представники Національного офісу з деінституалізації при Уповноваженому Президента України з прав дитини (проект УВПУ EDGE); департаменту захисту прав дітей та усиновлення Міністерства соціальної політики, офісу забезпечення діяльності Уповноваженого Президента України з прав дитини, фундації Лумос, заступник голови Житомирської ОДВА, керівник управління освіти і науки Житомирської ОДА та інші.

         Захід пройшов продуктивно. Присутні мали можливість обговорити актуальні теми, висловити пропозиції щодо оперативного вирішення проблемних питань, отримали відповіді в межах тем, які розглядались.