Про вебекс - нараду з питань запобігання домашньому насильству

08.11.2018

08.11.2018 відбулася вебекс - нарада під головуванням заступника Міністра соціальної політики України Наталії Федорович.

Мета заходу - координація та об’єднання зусиль центральних та місцевих органів виконавчої влади щодо подальшого забезпечення практичної реалізації  Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству.

         В нараді взяли участь заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації (далі - Департамент) Катерина Кривошей, начальник відділу оздоровлення, сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми Департаменту Ольга Дроздова; керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, відповідальних за питання  запобігання та протидії насильству; служби у справах дітей облдержадміністрації, заступники голів райдержадміністрацій та голів міських рад міст обласного значення; управлінь соціального захисту населення міст і районів області а також працівників обласного та районних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

         В ході заходу відбулося активне обговорення  стану  реалізації  в області законодавства у сфері запобігання та протидії домашньому насильству:

     - постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 № 654 «Про затвердження Типового положення про мобільну бригаду соціально - психологічної допомоги особам. які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі;

      - постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 № 655 «Про затвердження  Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі»;

    - організації виконання Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» органами системи освіти (накази Міністерства освіти і науки від 22. 05.2018 № 509 «Про затвердження Положення про психологічну службу в системі освіти України», від 02 жовтня 2018 року      № 1047 «Про затвердження  методичних рекомендацій щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників із іншими органами служби» та методичних рекомендацій щодо запобігання та протидії насильству.

       Учасники наради  обмінялись досвідом, наводили приклади з практичної роботи, мали можливість отримати роз’яснення на актуальні  виробничі питання.

        Захід пройшов конструктивно, в діловій атмосфері і сприятиме об’єднанню зусиль та ефективній співпраці всіх структур, діяльність яких спрямована на профілактику та протидію домашньому насильству.

Фото додається.