Про брифінг «Призначення житлової субсидії з 1 травня 2018 року»

14.06.2018

14.06.2018 відбувся брифінг з питання реалізації нової програми надання житлових субсидій, яка діє з 1 травня поточного року.

На відкритті заходу заступник директора Департаменту соціального захисту населення Запорізької облдержадміністрації (далі - Департамент) - начальник управління соціальних гарантій, державної соціальної допомоги Катерина Кривошей проінформувала присутніх, що оновлений варіант зазначеної програми є, перш за все, соціально справедливим та більш адресним. Зміни направлені на те, щоб всі ті, хто справді потребує субсидії – її отримали.

Нові правила не торкнулися малозабезпечених сімей, пенсіонерів.

Більшості потребуючих субсидії перепризначатимуться автоматично, з урахуванням доходів за попередні два квартали (так, при розрахунку субсидії з  травня 2018 року до розрахунку доходу працездатних осіб враховуються показники 3,4 кварталу 2017 року, а для пенсіонерів - дохід за квітень 2018 року).

Призначення субсидії здійснюється двічі на рік – у травні і жовтні.

З 1 травня 2018 року почали діяти нові форми Заяви та Декларації про доходи у відповідності до змін у правилах призначення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.

При цьому, згідно з оновленою програмою, заможні сім’ї, які мають предмети розкоші, нові автомобілі тощо, а також сім’ї, у складі яких є працездатні особи, що декларують нульові доходи, більше не зможуть отримувати державну допомогу використовуючи недосконалість нормативно - правової бази, тобто - паразитувати та тлі суспільних економічних негараздів.

З 1 травня 2018 року субсидія не призначається, якщо площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а будинку – 200 кв. метрів. Ця вимога не стосується дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей.

Працездатній особі, яка офіційно не працює, не сплачує єдиного соціального внеску, або працює за кордоном, на загальних підставах субсидія не призначається, або призначається за рішенням комісії, як виключення.

Можливість оформити субсидію не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб, з 1 травня 2018 року збереглася.

Внутрішньо – переміщені особи відтепер можуть отримати субсидію без договору оренди житла – лише на підставі заяви та декларації, з зазначенням складу домогосподарства.

Спрощено процедуру отримання субсидії для жителів об’єднаних територіальних громад (далі – ОТГ). Уповноважені в ОТГ мають право приймати від громадян документи для оформлення субсидії і передавати їх органам соцзахисту для розрахунку.

Отже, підкреслила Катерина Кривошей, Заяву і Декларацію  потрібно буде подати:

·                   орендарям житла;

·                   внутрішньо переміщеним особам;

·                   тим сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб;

·                   тим сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати;

·                   тим сім’ям, в який відбулися зміни у складі сім’ї протягом останнього року;

·                   тим сім’ям, які станом на травень 2018 року матимуть понад двомісячну заборгованість за житлово-комунальні послуги і не погасять її до червня 2018-го.

У новому порядку субсидій запроваджено поняття – житлової послуги – управління багатоквартирним будинком, деталізовано поняття комунальної послуги та для ОСББ і ЖБК, запроваджено щомісячну субсидію на оплату витрат на управління багатоквартирними будинком.

З метою енергозбереження також з 1 травня 2018 року соціальна норма на газове опалення наближена до реальних обсягів споживання і становить 4,5 куб. метрів на 1 кв. метр опалюваної площі, електроопалення – 30 кВт. годин на 1 кв. метр вказаної площі.

З 1 травня норма житла для отримання субсидій на 1 особу складає 48,87 кв. метра.

За рішенням комісії, як виключення,  норму можна збільшити, але не більше ніж на 30 %.

Залишилося поняття монетизації невикористаної суми субсидії.

Як і у минулому році, у разі економного споживання послуг в опалювальному сезоні 2017/2018 років, громадянам на підставі списків організацій - надавачів послуг газо, електропостачання буде монетизовано еквівалент 150 кВт. годин електроенергії та 100 куб. метрів газу.

Вказаним громадянам до 1 вересня 2018 року потрібно подати заяву до органів соціального захисту населення, на підставі якої буде проведена відповідна виплата.

Під час брифінгу працівники Департаменту відповіли на численні питання, які стосувались змін у поряду призначення житлових субсидій.