Про «круглий стіл» щодо реалізації державної політики з протидії торгівлі людьми

10.07.2018

За сприянням Департаменту соціального захисту населення Запорізької облдержадміністрації та  ініціативою ГПО «Егіда-Запоріжжя» відбулося засідання «круглого столу» «Покращення міжсекторальної взаємодії та сприяння безперешкодному доступу вразливих верств населення до допомоги, гарантованої державою».

У ньому взяли участь суб’єкти національного механізму взаємодії з питання протидії торгівлі людьми.

Розглядались результати моніторингу реалізації державної політики з протидії торгівлі людьми та надання допомоги постраждалим в Запорізькій області.

Активно обговорювались питання:

- щодо доступу осіб, постраждалих від торгівлі людьми до допомоги, гарантованої державою, при цьому презентувались відповідні методичні рекомендації;

- спільних інформаційно - просвітницьких заходів державних установ з партнерськими громадськими організаціями;

- стану громадського контролю за виконанням політики протидії торгівлі людьми.

У виступах учасники круглого столу наголошували, що впровадження моніторингу у сфері протидії торгівлі людьми дає можливість отримати механізм раннього реагування і це дозволяє оперативно реагувати та вирішувати проблеми, запобігаючи їх загостренню.

Міжнародні інституції, які опікуються питаннями протидії торгівлі людьми, акцентують увагу на надзвичайній важливості здійснення моніторингу та оцінки ситуації. В останні роки в тих країнах, які ратифікували відповідні міжнародні конвенції і протоколи було проведено  низку моніторингових заходів та досліджень. Також неодноразово здійснювалась зовнішня оцінка політики України в сфері протидії торгівлі людьми.

Зараз в Україні вже накопичено певний досвід в організації внутрішньо державного та громадського моніторингу.

Маючи на меті сприяння підвищенню якості державної політики з протидії торгівлі людьми та керуючись статтею 26 Закону України «Про протидію торгівлі людьми», громадськими об’єднаннями та правозахисними центрами ініційоване проведення незалежних моніторингів в згаданій сфері. Зокрема, до цього безпосередньо причетні Всеукраїнська коаліція громадських організацій з протидії торгівлі людьми, Українська Гельсинська спілка, Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда - Україна».

Під час круглого столу особлива увага приділялась питанню  критеріїв для виявлення осіб, у тому числі дітей, осіб без громадянства, внутрішньо переміщених осіб, щодо яких можуть зчинятись кримінальні дії, пов’язані з торгівлею людьми.

Учасники заходу отримали кваліфіковані роз’яснення та відповіді на питання, які виникали.