Програма психологічної допомоги «СЕТА» в Запорізькій області

17.07.2017

Програма СЕТА розроблена спільними зусиллями Києво-Могилянської Академії та Університету імені Джонса Хопкінса та спрямована на допомогу групам людей, які постраждали внаслідок воєнного конфлікту в Україні.  Це, передусім, ветерани АТО, їх подружжя та дорослі діти, а також переселенці від 18 років. Програма пілотна, тому наразі вона реалізується у Києві або прилеглих містах Київської області, Запорізькій та Харківській областях.
Дана програма буде корисна тим людям, які помічають у себе різні наслідки від пережитого стрессу.
Заснована програма на принципах консультативної допомоги. Вона не передбачає ніяких медичних діагнозів, і  це не психіатричне лікування. Це допомога для людей, які в силу життєвих обставин перебували в ненормальних, екстремальних умовах.
Участь в програмі добровільна та анонімна.
Консультанти програми -  це спеціально відібрані і навчені люди. Вони пройшли ретельну та інтенсивну підготовку і навчання, тому вміють визначати основні симптоми проблем, пов'язаних з травматичним стресом, а також оволоділи методиками їх подолання. Більшість консультантів  - це люди, які мають досвід надання допомоги переселенцям, ветеранам АТО та їх сім'ям. Щоб гарантувати найвищий стандарт психологічної допомоги, щотижня для консультантів проводяться зустрічі-консиліуми за участю досвідчених психотерапевтів, які є членами команди СЕТА.
Всі консультанти пройшли додаткове навчання етичним стандартам надання психологічної допомоги та прийняли зобов’язання зберігати конфіденційність інформації стосовно клієнтів.
Навчання за програмою СЕТА пройшли в тому числі представники центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (м.Запоріжжя, смт. Якимівка, смт. Веселе). Тренінг (навчання) відбулось в травні 2016 року, яке тривало 10 днів. Тренінг проводили американські тренери. Після навчання всі отримали сертифікати.