Прийомні батьки Запорізької області підвищують свій виховний потенціал

04.12.2018
З 27 по 29 листопада 2018 року спеціалісти Запорізького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провели останній, з запланованих у 2018 році, семінар-тренінг для 28 прийомних батьків та батьків-вихователів з міст Запоріжжя, Бердянська та Токмака, Більмацького, Запорізького, Михайлівського, Новомиколаївського, Пологівського, Приморського, Розівського районів, та з Оріхівської, Комишуваської та Чернігівської об’єднаних територіальних громад Запорізької області. 
Мета заходу - захист прав та забезпечення законних інтересів дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування; підвищення рівня компетентності прийомних батьків із питань догляду, виховання і розвитку прийомних дітей.
Розвиток сімейних форм виховання – прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу – визнано пріоритетним напрямком державної політики у найповнішому забезпеченні інтересів дитини-сироти ти дитини, позбавленої батьківського піклування. 
Програма семінару, в першу чергу, орієнтована на потреби та запити прийомних батьків, батьків-вихователів та ґрунтується на індивідуальному підході до змісту навчання, можливості використання власного досвіду учасниками семінару, розгляді актуальних питань тощо. Учасникам забезпечено широкі можливості спільно знайти оптимальні шляхи, методи та прийоми подолання наболілих проблем, труднощів виховання та налагодження конструктивної, дружньої взаємодії усіх членів сім’ї, проаналізувати «рецепти» вирішення складних життєвих ситуацій в родинах.
З метою надання адресної допомоги у вирішенні проблемних питань кожної прийомної сім’ї психологічної, соціально-педагогічної, медичної, юридичної та інформаційної направленості до заходу було залучено фахівців державних і громадських установ та організацій, а саме: Департамент соціального захисту населення та Службу у справах дітей Запорізької обласної державної адміністрації; ГПО «Егіда-Запоріжжя»;  Благодійний фонд «Щаслива дитина»; Центр медичної допомоги підліткам та молоді «Клініка дружня до молоді»; КЗ «Запорізький обласний центр соціально-психологічної допомоги» ЗОР; КУ «Центр СНІД» ЗОР.
 
Довідково:
Станом на 13.11.2018р. в Запорізькій області функціонує 191 прийомна сім’я (407 дітей) та 37 ДБСТ (241 дитина) Також, на території Запорізької області перебуває 8 прийомних сімей (16 дітей) та 4 ДБСТ (27 дітей) з числа вимушених переселенців (м.Бердянськ, м. Запоріжжя, Бердянський та Кам’янсько-Дніпровський райони).