Попередження та подолання насильства щодо дітей: налагодження міжвідомчої співпраці та координація дій

14.02.2020

Всеукраїнський громадський центр «Волонтер» у межах співпраці з Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні реалізує проект «Посилення спроможності фахівців у громадах задля подолання насильства щодо дітей на сході України».

В рамках проекту, за сприянням Запорізького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, 11-12 лютого 2020 року у місті Мелітополь, на базі Готелю «Планета МТФ», проходить тренінг «Попередження та подолання насильства щодо дітей: налагодження міжвідомчої співпраці та координація дій».

Метою тренінгу є підвищення спроможності професіоналів, відповідальних за попередження та реагування на випадки насильства щодо дітей.

У заході беруть участь представники з міста Мелітополь, Приморської міської та Якимівської селищної об’єднаних територіальних громад Запорізької області від структур, які відповідальні за попередження та реагування на випадки насильства щодо дітей, а саме: центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служб у справах дітей, управлінь освіти, охорони здоров’я, ювенальної превенції, а також органів місцевого самоврядування, на яких покладені функції у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, громадських організацій.

В ході навчання розглядаються наступні питання:

- сутність явища насильства щодо  дітей та вплив насильства на розвиток дитини;

-  психологічні особливості комунікації з дитиною, яка зазнала насильства;

- особливості нормативно-правового забезпечення попередження та подолання домашнього насильства щодо дітей;

-  сексуальне насильство щодо дитини, як форма домашнього насильства;

- надання допомоги дитині, яка постраждала від насильства, зокрема сексуального;

- органи і служби, які входять до кола суб’єктів у сфері подолання та попередження насильства щодо дітей;

- специфіка діяльності міжвідомчих мультидисциплінарних команд щодо реагування на випадки домашнього насильства щодо дітей.