Попередження та подолання насильства щодо дітей: координація дій

24.02.2020

За даними Міністерства Соціальної Політики кожна 5 жінка в Україні стикалася з тією чи іншою формою насильства, страждають від цього і чоловіки.

Протягом 2019 року зафіксовано понад 130 тис звернень громадян з приводу домашнього насильства, що на 15 % більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, з них 88 % - від жінок, 10 % - від чоловіків. Від дітей надійшло 1055 звернень.

«Формування «нульової толерантності» до насильства та готовності протидіяти його проявам – один із ключових пріоритетів соціальної політики в Україніі в Запорізькій області зокрема.

Станом на 20.02.2020 року в Запорізькій області створена 61 об’єднана територіальна громада.

Кожна об’єднана територіальна громада Запорізької області має бути готова до виявлення сімей, де чиниться насильство, створити чіткі алгоритми реагування на такі випадки, аби жоден випадок не залишився поза увагою, а жодна дитина не залишилася без допомоги.

Тому 19-20 лютого 2020 року у місті Запоріжжя, на базі Готелю «Slava», Всеукраїнський громадський центр «Волонтер» за сприянням Запорізького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провів навчальний тренінг «Попередження та подолання насильства щодо дітей: координація дій»

Захід реалізовано у межах співпраці з Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні в рамках проекту «Посилення спроможності фахівців у громадах задля подолання насильства щодо дітей на сході України».

Метою тренінгу є підвищення спроможності професіоналів, відповідальних за попередження та реагування на випадки насильства щодо дітей.

У заході взяли участь 25 фахівців із соціальної роботи з міста Запоріжжя, Новомиколаївського району, Біленьківської, Більмацької, Водянської, Кирилівської, Новоолександрівської, Приазовської, Степанівської-Першої, Воскресенської, Пологівської, Петро-Михайлівської, Михайлівської, Кам’янсько-Дніпровської, Веселівської та Чернігівської об’єднаних територіальних громад Запорізької області.

В ході навчання розглядаються наступні питання:

- сутність явища насильства щодо  дітей та вплив насильства на розвиток дитини;

-  психологічні особливості комунікації з дитиною, яка зазнала насильства;

- особливості нормативно-правового забезпечення попередження та подолання домашнього насильства щодо дітей;

-  сексуальне насильство щодо дитини, як форма домашнього насильства;

- надання допомоги дитині, яка постраждала від насильства, зокрема сексуального;

- органи і служби, які входять до кола суб’єктів у сфері подолання та попередження насильства щодо дітей;

- специфіка діяльності міжвідомчих мультидисциплінарних команд щодо реагування на випадки домашнього насильства щодо дітей.