Навчання для кандидатів у прийомні батьки

05.07.2018

З 3 по 5 липня 2018 року спеціалісти Запорізького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводять 3-й, з 6 запланованих на рік, навчальний тренінг для кандидатів в прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни, піклувальники. Участь беруть 15 осіб з міст Запоріжжя, Бердянська та Токмака, а також Вільнянського, Запорізького, Кам’янсько-Дніпровського, Михайлівського, Приазовського та Приморського районів Запорізької області.

Метою такого навчання є підготовка кандидатів у прийомні батьки, опікуни, піклувальники до усвідомленого вибору щодо взяття дітей під опіку/піклування, в прийомну сім’ю, здійснення ними функцій по нагляду, розвитку дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування.
Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Запорізької області працюють на попередження соціального сирітства. Фахівці надають всебічну підтримку сім’ї, щоб діти виховувались в біологічних родинах. Але, трапляються випадки, коли діти все ж таки залишаються соціальними сиротами. Тоді спеціалісти центрів та служби у справах дітей розпочинають пошук потенціальних прийомних батьків, які мають бажання та можливість виховувати таких дітей у сімейному оточенні.
Проводиться ретельний попередній відбір кандидатів, після якого регіональні тренери Запорізького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводять навчання кандидатів в прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни, піклувальники, за результатами якого готують висновок щодо можливості бути потенційними батьками.
Станом на 27.06.2018р. в Запорізькій області функціонує 188 прийомні сім’ї (414 дітей) та 32 ДБСТ (210 дітей).

Протягом трьох днів розглядатимуть наступні питання:
- прийомна сім’я, ДБСТ, опіка, піклування та їх місце в державній системі влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
- організація процесу встановлення опіки, піклування, створення прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу. Фінансово-матеріальне забезпечення;
- соціально-психологічні особливості дітей, які потребують сімейного виховання;
- особливості сімейного виховання. ВІЛ-позитивні прийомні діти;
- соціальне супроводження (супровід), сім’ї, яка взяла на виховання дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування.