Комунальна установа “Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів” Бердянської міської ради Запорізької області

Адреса: 71116, Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Кірова, буд. 68А

Директор Центру: Русінова Валентина Миколаївна

Тел.:  (06153) 2-71-71, tercentr.k68a@mail.ru    

Комунальна установа Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів” Бердянської міської ради Запорізької області  функціонує як окрема юридична одиниця з  01 грудня 2014 року.

В Центрі функціонують: відділення психолого – педагогічної реабілітації, служба соціальної реабілітації, служба медспостереження, господарська група.

Центром здійснюються: - рання реабілітація (абілітація) дітей - інвалідів віком до 7 років, мета якої попередження, зменшення або подолання фізичних, психічних розладів та інтелектуальних вад, набуття побутових та соціальних навичок, розвиток здібностей.

Побутова або часткова інтеграція у суспільство; - медична реабілітація, яка передбачає відновлення або покращення здоров’я та життєвих функцій організму.

Виявлення та активізацію компенсаторних можливостей. Забезпечення умов для повернення до нормальної життєдіяльності.

Профілактику ускладнень та рецидивів захворювання; - соціальна реабілітація (абілітація) спрямована на оптимізацію і коригування ставлення особи до своїх вад, становища в сім’ї та суспільства, формування навичок самообслуговування, адаптацію в навколишньому середовищі; - психолого – педагогічна реабілітація, орієнтована на оволодіння знаннями, уміннями та навичками необхідними для життя, здобуття освіти і особистісний розвиток; - фізична реабілітація, яка передбачає відновлення та/або компенсацію втрачених функцій організму, досягнення фізичної самостійності та активності, покращення фізичного стану.

В Центрі діють дві групи соціальної реабілітації дітей – група ранньої соціальної реабілітації та соціальна реабілітація з відвідуванням дітей – інвалідів по вісім осіб впродовж дня в кожній групі.

Діти, які перебувають в установі понад чотири години в день, забезпечуються гарячим харчуванням.

Згідно з діючим Положенням, дітям – інвалідам з ДЦП, психічними розладами та іншими важкими формами захворюваннями забезпечуються безоплатні транспортні послуги (доставка в Центр і до місця проживання). У 2015 році соціальну реабілітацію отримало 135 дітей – інвалідів.

На партнерських засадах Центром налагоджено плідну співпрацю з волонтерськими організаціями, органами охорони здоров’я, освіти та іншими. На сьогодні колектив установи працює над розширенням соціальних послуг.

Кожна дитина з порушенням розвитку, батьки якої виявили бажання скористатись допомогою установи, отримують її у зручних умовах та в час, який їх влаштовує. При цьому особлива увага приділяється реабілітації дітей – інвалідів із сімей вимушених переселенців з зони антитерористичної операції.