Відкриття Центру допомоги жінкам, постраждалим від насильства

15.04.2019

11 квітня 2019 року у Бердянську відбулося відкриття Центру допомоги жінкам, постраждалим від насильства, в оновленій будівлі, яка була відремонтована та оснащена меблями й обладнанням за міжнародними стандартами. Це стало можливим  завдяки спільним зусиллям Бердянської міської ради, Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ, що діє за дорученням Уряду Німеччини, Представництва Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні та Міністерства соціальної політики України. Центр допомоги відкрито на базі Бердянського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

У церемонії відкриття взяли участь заступник Міністра соціальної політики України Наталія Федорович, заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін, Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина в Донецьку з офісом у Дніпрі Вольфганг Мьоссінгер, керівник проекту Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ «Психологічна підтримка та робота з конфліктами» Александр Отто, заступник представника Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні Павло Замостьян, Бердянський міський голова Володимир Чепурний, директор Запорізького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Оксана Понікарова.

Притулок для постраждалих від домашнього насильства у Бердянську почав функціонувати у тимчасовому приміщенні ще в березні 2017 року як спільний проект Бердянської міської ради та міжнародних організацій. За цей час допомогу в ньому отримали 74 жінки та 89 дітей.

З квітня 2019 року, створивши Центр допомоги жінкам, Бердянська міська рада бере на себе зобов’язання щодо подальшого забезпечення послуг для постраждалих від домашнього насильства.

У таких центрах надають комплексну допомогу жінкам, які зіткнулися з проблемою та потребують безпечного місця перебування, де можна отримати необхідну психологічну, соціальну та правову підтримку, аби відновити внутрішні ресурси і прийняти рішення щодо подальшого життя.

За статистичними даними, в Україні щороку реєструють понад 100 тисяч звернень від жінок з приводу домашнього насильства, більше 20% постраждалих потребують тимчасового притулку та тривалої соціально-психологічної допомоги. У 2018 році до правоохоронних органів та Бердянського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надійшло 89 звернень про факти насилля в сім’ях, а близько 40 звернень щомісячно надходить на телефон «гарячої лінії» мобільної бригади м. Бердянська та Бердянського району.

З нагоди відкриття Центру також відбулися прес-брифінг та засідання тематичного круглого столу «Впровадження нових механізмів запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі».