Безкоштовне обстеження чорнобильців у Запорізькій області триває. Результати і перспектива

11.10.2016

У рамках реалізації Плану заходів, пов’язаних з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи, у Запорізькій області продовжується акція безкоштовного обстеження чорнобильців і пенсіонерів на небезпечні утворення шкіри.

За підтримки обласної державної адміністрації, по ініціативі головного обласного онколога А. Мещанінова, з метою  ранньої діагностики онкології шкіри та м'яких тканин, 10 жовтня поточного року 2 бригади Запорізьких онкологів провели обстеження у містах Василівка та Токмак. Співорганізаторами акції є Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації та обласне об’єднання інвалідів “Союз–Чорнобиль”.

Одна бригада онкологів клініки лазерної медицини “Anabelle” обстежила чорнобильців  та пенсіонерів на небезпечні утворення шкіри. Для цього у Василівку і Токмак був доставлений єдиний в Україні експертний дерматоскоп  MoleMax (Австрія). Друга бригада, до складу якої увійшли фахівці Запорізького обласного клінічного онкологічного диспансеру, провела гінекологічний та маммологічний прийом.

За інформацією Анатолія Мещанінова, безкоштовно було обстежено 376 осіб, з яких у 21 чоловіка було виявлено карциному (рак) різних локалізацій. Всі вони отримають спеціалізоване лікування у медичних закладах обласної онкологічної служби. А. Мещанінов висловив сподівання, що до кінця року за допомогою обласної влади, вдасться безкоштовно обстежити чорнобильців і пенсіонерів Пологівського і Гуляйпільського районів.